Sıkça Sorulan Sorular

1- Yurdunuzu diğer yurtlardan ayıran özellikler nelerdir?

Yurdumuz öğrencilerimizin severek kalacağı fiziksel şartlara sahiptir. Ranzasız ve kalabalık olmayan aydınlık odaları, bahçesi, terası, etüt odaları, çamaşırhanesi, yemek ve tv salonu bulunan müstakil bir binamızda 2006 yılından bu yana hizmet vermekteyiz.

Öğrencilerimizin rahatlığını ve akademik başarılarını düşünerek, binamızın alanına oranla yatak kapasitemizi düşük tutuyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz ferah alanımızda hem ev rahatlığını yaşamakta hem de yurt hizmetlerinden faydalanmaktadır.

İnci Yurt üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdudur ve okula yürüme mesafesindedir. Ayrıca yurdumuzun bulunduğu mahalle öğrencilerimizin her türlü ihtiyacına cevap veren, güvenli ve düzenli bir yapıdadır. Binamız cadde üstündedir. Böylelikle öğrencilerimiz toplu taşıma araçlarını rahatlıkla kullanabilirler.

Yurdumuz bir aile işletmesidir. Öğrencilerimizin severek kaldığı ve velilerin gönül rahatlığı ile çocuklarını emanet ettikleri bir kurumdur. Yönetimiz öğrencilerimizin en ufak sıkıntılarıyla ilgilenir ve destek olmaya çalışır. Yönetim ve hizmet kadromuz işini severek yapan, deneyimli ve görevinde yetkin kimselerdir. Yönetim, temizlik ve mutfak hizmetleri kadrolarımızda kadın personeller; güvenlik ve teknik hizmetler kadrolarımızda erkek personeller çalışmaktadırlar. Kadın personellerin sayıca üstün olması öğrencilerimizle kurduğumuz iletişim ve hizmet kalitesi bakımından işletmemize değer katmaktadır.

Devlet kurumlarından gelen uzmanların verdiği seminerler ile öğrencilerimiz üniversite yaşamları için gerekli bilgileri alırlar. Düzenlenen eğlenceler, geziler ve etkinliklerle öğrencilerimiz derslerinden artan zamanlarında iyi vakit geçirmektedir.

2- Yurt ücretleri nasıl belirlenmektedir?

Yurt ücretlerimiz oda seçeneklerine göre belirlenmiştir ve yemek dahildir. Akademik yıl için toplam olarak belirlenen bu tutarları kayıt yaptırmanız halinde taksitli ya da peşin ödeyebilirsiniz. Her bütçeye uygun oda seçeneklerimizle ilgili yurdumuza gelerek bilgi alabilirsiniz.
Peşin ödemelerde indirimimiz %10 olup, taksitli ödemelerde yurt ücretleri taksitlendirilmektedir.

3- Tuvalet ve banyolar oda içinde mi bulunmaktadır?

Banyo ve tuvaletlerin katlarda ortak kullanımda olmasının hijyenik açıdan daha olumlu olacağını düşünerek kat planı oluşturduk. Böylece odalarda günün her saatinde rutubet, koku, ses gibi istenmeyen durumlar oluşmamaktadır. Tuvalet ve duşluklar haftanın her günü personellerimiz tarafından hijyenik ürünlerle defalarca temizlenmektedir.

4- Yurdunuzda temizlik konusunda neler yapılmaktadır?

Haftanın yedi günü temizlik personelimiz ortak kullanım alanlarını (wc-banyo-koridor-yemekhane-etütler-tv salonu-teras-bahçe) temizler ve çöpleri alırlar.

Mutfak ve temizlik personeli özel üniformalarıyla, araç-gereçleriyle hijyenik koşullarda çalışırlar.

Yurdumuzda katlara çıkarken öğrencilerimiz ayakkabılıkta bulunan dolaplarına ayakkabılarını koyarak katlarda ev terlikleriyle gezerler. Böylece dışarıdan gelen toz-toprak-çamur yaşam alanlarından uzak kalır.

Halılar, perdeler dönem aralarında yıkanır; camlar silinir. Yatak koruyucular, yastıklar, battaniyeler her sene sonunda yıkanır ve temiz bir şekilde öğrencilere teslim edilir. Öğrencilerimizin çamaşırları yine kat görevlileri tarafından birbirine karıştırılmadan ev tipi çamaşır makinelerinde yıkanır.

Lavabolarda sıvı el sabunu bulunur, tuvalet kağıdı ve havluları ise öğrencilerimiz getirir. İsteyen öğrenciler kendi sıvı sabunlarını da getirebilirler.

5- Öğrencilerinizin özel kullanımına verdiğiniz eşyalar nelerdir?

Genç odası takımının yanında; yatak koruyucu (alez), yastık, battaniye, nevresim.

6- Öğrencimizin yurda gelirken getirmesi gereken özel eşyalar nelerdir?

*🛍Bornoz takımı

 *🧴🧻🧼Şampuan, diş fırçası, diş macunu, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, ıslak mendil vb. şahsi temizlik ürünleri

*👡3 çift terlik -😇olmazsa olmaz 😇- (banyo/wc terliği, ev terliği, bahçede ve yemekhanede giymek için terlik)

*🔐🥿Ayakkabı dolabı için asma kilit (küçük boy)

*🛏🧸Tek kişilik nevresim (yedek olması açısından 1-2 takım)

*🛌Yorgan (yün ya da pamuk) ve yatak örtüsü, isteğe bağlı olarak yastık,

*☕🥣🍽🧂🥛Kupa-bardak, çatal-bıçak-kaşık, tabak gibi odalarında kendi kullanımları için gerekli olabilecek malzemeler, bunları yıkamak için gerekli temizlik malzeme ve gereçleri

*🍶İsteğe bağlı olarak elektrikli su ısıtıcı, çay/kahve makinesi (Not. Odalarda elektrikli mutfak gereci olarak ocak, tost mak. vs. kullanımı kesinlikle yasaktır.)

*👩🏻‍💻Laptop vb. elektrikli cihazları istediği yerde rahatça kullanabilmeniz için elektrik uzatma kablosu gerekebiliyor. Kablonun uzun olması ve priz sayısının fazla olması kullanım kolaylığı açısından tercih edilebilir (en az 5m).

*🍳🥘🔪Hobi mutfağında kullanmak için mutfak eşyası getirebilirsiniz❤


*📁Kayıt için gerekli belgeler📃

-Öğrenci Belgesi

-Adli Sicil Kaydı

-Sağlık Raporu

-İkametgah Belgesi

-2 adet fotoğraf

-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

-Aşı kartı fotokopisi

💫Aşılarını tamamlatmayı ve genel sağlık kontrolünü yaptırmayı unutma 🏥

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder