S.S.S.

1- Yurdunuzu diğer yurtlardan ayıran özellikler nelerdir?

Yurdumuz öğrencilerimizin severek kalacağı fiziksel şartlara sahiptir. Ranzasız ve kalabalık olmayan aydınlık odaları, geniş bahçesi, terası, etüt odaları, çamaşırhanesi, yemek ve tv salonu bulunan müstakil bir binamızda 2006 yılından bu yana hizmet vermekteyiz.
Öğrencilerimizin rahatlığını ve akademik başarılarını düşünerek, binamızın alanına oranla yatak kapasitemizi düşük tutuyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz ferah alanımızda hem ev rahatlığını yaşamakta hem de yurt hizmetlerinden faydalanmaktadır.
İnci Yurt üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdudur ve okula yürüme mesafesindedir. Ayrıca yurdumuzun bulunduğu mahalle öğrencilerimizin her türlü ihtiyacına cevap veren, güvenli ve düzenli bir yapıdadır. Binamız cadde üstündedir. Böylelikle öğrencilerimiz toplu taşıma araçlarını rahatlıkla kullanabilirler.
Yurdumuz bir aile işletmesidir. 2006 senesinden bu yana hizmet vermektedir. Öğrencilerimizin severek kaldığı ve velilerin gönül rahatlığı ile çocuklarını emanet ettikleri bir kurumdur. Yönetimiz öğrencilerimizin en ufak sıkıntılarıyla ilgilenir ve destek olmaya çalışır. Yönetim ve hizmet kadromuz işini severek yapan, deneyimli ve görevinde yetkin kimselerdir. Yönetim, temizlik ve mutfak hizmetleri kadrolarımızda kadın personeller; güvenlik ve teknik hizmetler kadrolarımızda erkek personeller çalışmaktadırlar. Kadın personellerin sayıca üstün olması öğrencilerimizle kurduğumuz iletişim ve hizmet kalitesi bakımından işletmemize değer katmaktadır.
Devlet kurumlarından gelen uzmanların verdiği seminerler ile öğrencilerimiz üniversite yaşamları için gerekli bilgileri alırlar. Düzenlenen eğlenceler, geziler ve etkinliklerle öğrencilerimiz derslerinden artan zamanlarında iyi vakit geçirmektedir.

2- Yurt ücretleri nasıl belirlenmektedir?

Yurt ücretlerimiz oda seçeneklerine göre belirlenmiştir ve yemek dahildir. Akademik yıl için toplam olarak belirlenen bu tutarları kayıt yaptırmanız halinde taksitli ya da peşin ödeyebilirsiniz. Her bütçeye uygun oda seçeneklerimizle ilgili yurdumuza gelerek bilgi alabilirsiniz.
Peşin ödemelerde indirimimiz %8 olup, taksitli ödemelerde yurt ücretleri taksitlendirilmektedir.

3- Tuvalet ve banyolar oda içinde mi bulunmaktadır?

Hijyenik koşullar düşünülerek, banyo ve tuvaletlerin katlarda ortak kullanılmasının daha olumlu olacağını düşündük. Bunun için haftanın her günü defalarca temizlenen, personellerimizce kontrol edilen ayrı bölümlerde olmasını uygun gördük. Böylece her katta öğrencilerin beklemeden rahatlıkla kullanacağı temiz ve düzenli duşlarımız ve tuvaletlerimiz bulunmaktadır.

4- Yurdunuzda temizlik konusunda neler yapılmaktadır?

Haftanın yedi günü temizlik personelimiz ortak kullanım alanlarını (wc-banyo-koridor-yemekhane-etütler-tv salonu-teras-bahçe) temizler ve çöpleri alırlar.
Mutfak ve temizlik personeli özel üniformalarıyla, araç-gereçleriyle hijyenik koşullarda çalışırlar.
Yurdumuzda katlara çıkarken öğrencilerimiz ayakkabılıkta bulunan dolaplarına ayakkabılarını koyarak katlarda ev terlikleriyle gezerler. Böylece dışarıdan gelen toz-toprak-çamur yaşam alanlarından uzak kalır.
Halılar, perdeler dönem aralarında yıkanır; camlar silinir. Yatak koruyucular, yastıklar, battaniyeler her sene sonunda yıkanır ve temiz bir şekilde öğrencilere teslim edilir. Öğrencilerimizin çamaşırları yine kat görevlileri tarafından birbirine karıştırılmadan ev tipi çamaşır makinelerinde yıkanır.
Lavabolarda sıvı el sabunu bulunur, tuvalet kağıdı ve havluları ise öğrencilerimiz getirir. İsteyen öğrenciler kendi sıvı sabunlarını da getirebilirler.
5- Öğrencilerinizin özel kullanımına verdiğiniz eşyalar nelerdir?

Genç odası takımının yanında; yatak koruyucu (alez), yastık, battaniye, nevresim.

6- Öğrencimizin yurda gelirken getirmesi gereken özel eşyalar nelerdir?

-Bornoz, tuvalet kağıdı, kağıt havlu
-Şampuan, diş fırçası gibi şahsi temizlik ürünleri
-3 adet terlik (banyo terliği, ev terliği, bahçede ve yemekhanede giymek için terlik)
-2 adet tek kişilik nevresim (yedek olması açısından)
-Yorgan (isteğinize göre pamuklu, yünlü ya da elyaf olabilir) ve yatak örtüsü
-Kupa-bardak, çatal-bıçak-kaşık, tabak gibi odalarında kendi kullanımları için gerekli olabilecek malzemeler
-Su ısıtıcı (kettle) ya da çay makinesi NOT: Bunlar haricinde elektrikli mutfak eşyaları kullanmak ve bulundurmak kesinlikle yasaktır.
-Uzatma kablosu (en az 5m.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder