Hakkımızda

Saygıdeğer Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,
Öncelikle öğrencilerimizi ilimizdeki Kastamonu Üniversitesi’ ni kazandıkları için tebrik eder, başarılarının artarak devam etmesini dilerim. Çünkü öğrencilerimizin başarısı ülkemizi, üniversitemizi, şehrimizi ve bu amaç doğrultusunda hizmet veren kuruluşlar arasında yer almakta olduğumuzdan dolayı özellikle de bizleri gururlandıracaktır.
1956’da Kastamonu’da doğdum ve Kastamonuluyum. Ankara Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümü mezunuyum. Evliyim, iki kızım bir oğlum var. Büyük kızım İzmir’de, küçük kızım ise İstanbul’da üniversite öğrenimini tamamladılar. Oğlum ise 2012’de üniversite sınavına girecek.
Velilerimizin duygularını, heyecanlarını ve endişelerini kendi çocuklarım için yaşadığımdan dolayı onları çok iyi anlıyorum. Buradan çok uzaktaki büyük şehirlere kızlarımı okumaya gönderirken eşimin ve benim düşündüğümüz ilk şey kızlarımızın nerede kalacağı, ne yiyip ne içeceği ve kimlerle yakınlık kuracağı olmuştu.
Bu nedenle, kızlarımız okullarını kazandıklarında yaptığımız ilk iş güvenle emanet edebileceğimiz yerler aramak oldu. Kızlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanabileceği, derslerine rahatlıkla çalışabileceği, okuluna yakın yurtları araştırmaya başladık. Birçok yer gezdik… Kimileri amacını net olarak bilemediğimiz derneklere bağlı yurtlar, kimileri resmi bir kuruma bağlı olmayan ev ya da pansiyon şeklinde işletilen yerlerdi. Baktığımız yurtlardan içimizin ısınmadığı yerler oldu…
Gerekli araştırmaları yaparak, gezerek, görerek güvenebileceğim, devamlı irtibat halinde olabileceğim, deneyimli yönetim kadrosu ve fiziki şartlara sahip yurtları buldum ve kızlarımı onlara emanet ettim.
O dönemlerde yaşadığımız zorluklar, gezip-gördüğümüz yerler şehrimize döndüğümüzde üniversitemizin hemen yanında bulunan binamız hakkında fikirler üretmemize sebep oldu. En sonunda binamızı yurt olarak işletmeye karar verdik.
Böylece üniversite öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentilerine uygun bir ortam oluşturarak eğitime katkımızın olmasını istedik. 2006 yılından beri İnci Kız Öğrenci Yurdu olarak binamızda hizmet vermekteyiz.
Kızlarımın biri matematik öğretmeni oldu ve mezun olduğundan beri yurdumuzun müdürüdür. Yurdun iç düzenini eğitimci gözüyle, uzman görüşleri de alarak düzenlemiştir. Diğer kızım ise bu sene mezun oldu ve bir psikolog olarak gerektiğinde ablasına yardımcı olmaktadır.
Ben ve eşim de yurdun genel işlerinde kızımıza yardımcı olmaktayız. 148 kişilik kapasiteli yurdumuzda 12 kişilik personel kadromuz hizmet sunmamızda bizlere yardımcı olmaktadırlar.
Şehrimize geldiğinizde sizin de bizler gibi bütün yurt imkanlarını araştırmanızı ancak bizim de bir çayımızı içmeden geçmemenizi temenni ederiz.
En içten saygı ve selamlarımızla…
Nazmi YARDIMCI
Özel İnci Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu Kurucusu
2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder